USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
  • Kontakt

Prime Hotel Aguas Da Serra

Förhandsbokning
2026-07-06
2026-07-07

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

78

Prime Hotel Aguas Da Serra 4*

 Gratis Wi-Fi

Gratis Wi-Fi i rummet

 24-timmars tjänster

24-timmars reception

 Simbassäng

Uppvärmd pool

 Fitness/Gym

Fitnesscenter

 Aktiviteter

Vattenpark

 Spa & Hälsocenter

Spa-lounge

Turkiskt bad

Ångrum

 Mat/Dryck

Restaurang

Snackbar vid poolen

 Barnvänligt

Lekplats för barn

Spelrum

 Luftkonditionering

Prime Hotel Aguas Da Serra Rio Quente ligger i Rio Quente, 3 km från Hot Park Rio Quente. Det erbjuder en uppvärmd pool. Detta 4-stjärniga hotell har vattenpark och utomhusbassäng samt bastu och varma offentliga bad.

Rio Quentes centrum kan nås på 15 minuters promenad. Feira Artesanal e Gastronômica finns på gångavstånd från hotellet. Boendet ligger inom 10 minuters bilresa från Parque das Fontes och andra sevärdheter i Rio Quente.

De 15 luftkonditionerade rummen har gratis Wi-Fi och plattskärms-TV med satellitkanaler samt minibar. Prime Hotel Aguas Da Serra erbjuder gästerna en duschkabin och en separat toalett i badrummen.

Restaurangen Nonna Mia är också belägen i närheten av detta hotell.

  • Lokala sevärdheter
  • Praia do Cerrado
    364 km
  • Transfer viagens e passeios
    199 km
  • Xpirado
    492 km
  • Aquariver
    383 km
  • Birdland
    469 km
  • Aquarace
    374 km
  • Ecopesca
    643 km
  • Half Pipe
    433 km
  • Feira Artesanal e Gastronômica
    175 km
  • Flygplatser
  • Caldas Novas Flygplats
    28 km

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • 24-timmars reception
  • Inga husdjur
  • Hiss

Mat och drycker

  • Gemensamt kök
  • Köksgeråd
  • Restaurang
  • Snackbar vid poolen
  • Snackbar
  • Särskilda dietmenyer

Aktiviteter och avkoppling

  • Uppvärmd pool
  • Utomhusbassäng
  • Solsängar
  • Vattenpark
  • Trädgård
  • Fritids- och TV-Rum
  • Spa-lounge
  • Bastu
  • Turkiskt bad
  • Ångrum
  • Fitnesscenter
  • Termiska bad
  • Grunda delen

Service

  • Rumsservice
  • Hushållning
  • Tvätt
  • Utflykts-/biljettservice

På rummet

  • Gratis Wi-Fi i rummet
  • Luftkonditionering
  • Minibar
  • Sittgrupp
  • Trädgårdsmöbler
  • Matbord
  • LCD-TV
  • Lekplats för barn
  • Spelrum

Hotellregler

Incheckning: från 13:00 till 23:59
Utcheckning: senast 12:00
  • Information om extrasängar
  • Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.

Vanliga frågor

  • 🌇

    Hur långt är centrum från Prime Hotel Aguas Da Serra?

    Det tar 15 minuter till fots att komma från Prime Hotel Aguas Da Serra till centrum.
  • Hur långt är Caldas Novas från det 4-stjärniga Prime Hotel Aguas Da Serra?

    Det är 30 km mellan Caldas Novas flygplats och det 4-stjärniga Prime Hotel Aguas Da Serra.
  • 🚗

    Var kan jag parkera min bil under vistelsen på Prime Hotel Aguas Da Serra?

    Gäster på Prime Hotel Aguas Da Serra kan parkera sina fordon på parkering.
  • 🕗

    Vad är det senaste vi kan checka ut på det 4-stjärniga Prime Hotel Aguas Da Serra?

    Gäster på det 4-stjärniga Prime Hotel Aguas Da Serra måste checka ut vid 12:00.
  • 💵

    Vad är priset för ett rum på detta 4-stjärniga hotell?

    Det genomsnittliga rumspriset på detta 4-stjärniga hotell är 34$. För mer information, kontakta hotellpersonalen.
  • Vilken betalningsmetod erbjuds på detta hotell?

    Betalningsmetoder som är tillgängliga i detta hotell:
    • Visa
    • American Express
    • Maestro
    • Elo kreditkort
  • 🚪

    Vilka rumstyper finns tillgängliga på Prime Hotel Aguas Da Serra?

    På Prime Hotel Aguas Da Serra kan gästerna välja mellan Lägenhet med 2 sovrum, Standard Lägenhet och Lägenhet Prime med 1 sovrum.
  • Vilken typ av pool finns det på detta hotell?

    Detta hotell har en uppvärmd pool.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-07-06
2026-07-07

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Prime Hotel Aguas Da Serra, Brasilien

Avenida Brasil, S/N, Rio Quente, Brasilien

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © centro-oeste-do-brasil-hoteis.com

All rights reserved